KAHRAMANMARAŞ NURHAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LİSE VE ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARASINDA YAPILACAK OLAN MEAL VE HADİS YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

  Nurhak Kaymakamlığı himayesinde İlçe Müftülüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün işbirliği ile öğrencilerimizi dini kullanan terör örgütlerinin tuzağına düşürmemek için öğrencilerimizi dinin asıl kaynakları olan KUR’AN ve Hadislerle tanıştırmak ve kutlu doğum haftası etkinlikleri çerçevesinde 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında ilçemizde eğitim gören Lise ve Ortaokul öğrencileri arasında yapılacak olan Meal ve Hadis Yarışması Şartnamesi    
LİSE VE ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARASINDA YAPILACAK OLAN MEAL VE HADİS YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

 

 

NURHAK KAYMAKAMLIĞI HİMAYESİNDE İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ VE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜN İŞBİRLİĞİ İLE ÖĞRENCİLERİMİZİ DİNİ KULLANAN TERÖR ÖRGÜTLERİNİN TUZAĞINA DÜŞÜRMEMEK İÇİN ÖĞRENCİLERİMİZİ DİNİN ASIL KAYNAKLARI OLAN KUR’AN VE HADİSLERLE TANIŞTIRMAK VE KUTLU DOĞUM HAFTASI ETKİNLİKLERİ ÇERÇEVESİNDE 2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA İLÇEMİZDE EĞİTİM GÖREN LİSE VE ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARASINDA YAPILACAK OLAN MEAL VE HADİS YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

A-      Yarışma esasları:

1-      Yarışma sınavı 24.03.2017 tarihinde yapılacaktır.

2-      Yarışma için belirlenecek olan ayet ve hadislerin tespiti, sorulacak soruların hazırlanması ve soruların sınav gününe kadar korunması ile cevap kâğıtlarının değerlendirilip sonuçların ilan edilmesi, ilçe müftülüğü tarafından yapılacaktır.

3-      Yarışma sınavının hangi okullarda yapılacağı, görevlendirilecek öğretmen ve görevlilerin tespit edilmesi, sınavın yapılacağı gün soruların müftülükten teslim alınarak sınav salonlarına güvenle ulaştırılması, sınavın yapılması ve cevap kâğıtlarının müftülüğe teslim edilmesi, ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından yapılacaktır.

4-      Yarışma, lise öğrencileri ve ortaokul öğrencileri arasında ayrı ayrı olmak üzere iki kategoride yapılacaktır.

5-      Lise öğrencileri için sorular,  belirlenen 100 ayet meali ve 100 hadis tercümesi içerisinden, 50 soru ayet mealinden, 50 soru da hadis tercümesinden olmak üzere toplam 100 soru şeklinde olacaktır.

6-      Ortaokul öğrencileri için belirlenen 80 ayet meali ve 80 hadis tercümesi içerisinden, 40 soru ayet mealinden, 40 soru da hadis tercümesinden olmak üzere toplam 80 soru şeklinde olacaktır.

7-      Sınav süresi lise öğrencileri için 120 dakika, ortaokul öğrencileri için 100 dakika olacaktır.

8-      Sorular, çoktan seçmeli test usulü ile yapılacak olup, lise öğrencileri için 5 şıklı, ortaokul öğrencileri için 4 şıklı olacaktır.

9-      Puanlama, Lise öğrencileri için her doğru cevap 1 puan, ortaokul öğrencileri için her doğru cevap 1.25 puan değerinde olup, 4 yanlış bir doğruyu götürecektir.

10-   Dereceye giren öğrencilerin puanlarının eşit olması durumunda, doğrusu fazla olan, doğruların da eşit olması durumunda yanlışı az olan tercih edilecektir. Yanlışların da eşit olması durumunda derecelendirme Kur’a ile belirleme yapılacaktır.

B-      Ödüller:

   Lise öğrencileri ve ortaokul öğrencileri için ayrı ayrı olmak üzere

1-      1.Olan öğrenciye bin (1000) TL

2-      2.Olan öğrenciye yediyüzelli  (750) TL

3-      3.Olan öğrenciye beşyüz (500) TL

4-      Ortaokul ilk 20 Öğrenci Gezi (Çanakkale veya İstanbul)

Lise İlk 20 Öğrenciye Gezi (Çanakkale veya İstanbul)

5-      Ortaokul 21-40 Arası Öğrencilere Piknik

Lise  21-40 Arası Öğrencilere Piknik

C-      Yarışmaya Başvuru:

Yarışmaya katılmak isteyen tüm ortaokul ve lise öğrencileri, 03.03.2017 tarihine kadar başvurularını eğitim gördükleri okul müdürlükleri aracılığı ile ilçe milli eğitim müdürlüğüne yapacaklardır.

Not:

Yarışma Konusu Ayet ve Hadisler LİSELER İÇİN 100 AYET 100 HADİS için tıklayınız           LİSE dosya Linki                               
ORTA OKULLAR İÇİN 80 AYET 80 HADİS için tıklayınız           ORTAOKUL dosya Linki

 

   

Seyitaliler mah. Atatürk Bulvarı Nurhak/KAHRAMANMARAŞ - 03444712267

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.