KAHRAMANMARAŞ NURHAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZDEN İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZDEN İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI

 

Kıymetli okul yöneticilerimiz,öğretmen arkadaşlarım,sevgili öğrencilerim, saygıdeğer velilerimiz;

 

            Sözlerime 2014-2015 eğitim öğretim yılının ülkemize ve ilçemize hayırlı olması dileklerimle başlamak istiyorum. Bu eğitim öğretim yılının öğrencilerimize ve velilerimize, eğitim çalışanlarına başarı mutluluk ve huzurlu getirmesini temenni ediyorum.

 

            Eğitim kişinin kendini tanımasına yardım eden, onu geleceğe hazırlayan, sosyal uyum içinde yaşamasına zemin oluşturan çalışmalar bütünüdür. Eğitim insana özgü sürekli, bilimsel bir süreçtir.

 

Öğretim ise planlı programlı bir süreçtir. İlköğretim bu çalışmaların yapıldığı ilk basmak olması nedeniyle ilköğretim çağındaki öğrencilerimizin eğitimi ve öğretiminde görev alan veli, öğretmen ve toplumun her kesiminin mutlak surette eğitim öğretim sürecine olumlu katkı sağlamaları gerekmektedir.

 

            Öğrencilerimizin kendilerini tanıması, yeteneklerini geliştirme ve toplum yararına kullanması, sürekli ve planlı çalışma alışkanlığı kazanması,yeni durum ve ortamlara uyum sağlayabilmesi,başkalarının fikir ve düşüncelerine değer vermesi, kendisi ve çevresi ile barışık, mutlu birey olması, bilinçli, başarılı bir eğitim öğretim süreci ile gerçekleşir.

 

            Bir milletin ayakta kalması, büyük millet ve büyük ülke olması eğitime verdiği önemle ölçülür. Yatırımın en anlamlı ve en büyüğü insana yapılan yatırımdır.

 

            Bizler toplum olarak inanıyorum ki en asli görevimiz geleceğimizin teminatı olan neslimizi iyi yetiştirmek , onları güvenle yaşayacakları bir hayata hazırlamak olmalı. Sevgi saygı temelinde barış ve kardeşliğin hakim olduğu bir dünyayı inşa etme noktasında herkesin katkı sağlaması zaruri bir görevdir.Büyük hayaller çok çalışarak ulaşılan hedeflerdir. Araştıran,öğrenmeyi öğrenen, sorgulayan, çalışmayı hayat felsefesi kabul etmiş nesiller yetiştirmek zorundayız. Büyük ülke  olmanın yolu eğitim bahçesinden geçer. Bu bahçede sevgi, kardeşlik, barış, huzur ve çok çalışma olmalı. Birbirimizi sevmeli barışı hayatımıza hakim kılmalıyız.

 

            Bu duygu ve düşüncelerle  2014-2015 eğitim öğretim yılının başarılı ve huzurlu geçmesini diliyor, öğretmenlerimize, Okul idarecilerimize, Milli eğitim çalışanlarına, öğrencilerimize ve velilerimize başarılar diliyorum.

 

            Huzur dolu yarınları inşa etme ümidiyle saygı ve sevgilerimi sunarım.

 

                                                                                                                                                                                    Hüseyin MARANGOZ

 

                                                                                                                                                                                    İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Seyitaliler mah. Atatürk Bulvarı Nurhak/KAHRAMANMARAŞ - 03444712267

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.