KAHRAMANMARAŞ NURHAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

NURHAK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 1. GELENEKSEL NURHAK OLİMPİYATLARI YARIŞMA TALİMATNAMESİ

Yarışmalar ilçemizdeki ortaokullar arası ve lise bünyesinde yapılacaktır. Ortaokul öğrencileri 5., 6., ve 7. Sınıflardan oluşacak olup, 8. sınıfların müsabakaları ayrı olarak TEOG sınavından sonra yapılacaktır. Bireysel olarak yarışılacak sporlarda (Bilek Güreşi, Satranç, Masa Tenisi), okullar kendi bünyesinde yapacakları elemelerle bütün okulların katılacağı genel yarışmalara 2 kız ve 2 erkek öğrenci seçecektir (Kros ve Kısa mesafe atletizm müsabakaları hariç). Takım sporlarında ise her okul kendi takımını oluşturup turnuva komitesine bildirmeleri gerekmektedir.
NURHAK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 1. GELENEKSEL NURHAK OLİMPİYATLARI YARIŞMA TALİMATNAMESİ

Yarışmalar ilçemizdeki ortaokullar arası ve lise bünyesinde yapılacaktır. Ortaokul öğrencileri 5., 6., ve 7. Sınıflardan oluşacak olup, 8. sınıfların müsabakaları ayrı olarak TEOG sınavından sonra yapılacaktır. Bireysel olarak yarışılacak sporlarda (Bilek Güreşi, Satranç, Masa Tenisi), okullar kendi bünyesinde yapacakları elemelerle bütün okulların katılacağı genel yarışmalara 2 kız ve 2 erkek öğrenci seçecektir (Kros ve Kısa mesafe atletizm müsabakaları hariç). Takım sporlarında ise her okul kendi takımını oluşturup turnuva komitesine bildirmeleri gerekmektedir. Nurhak Çok Programlı Anadolu Lisesi, müsabakalarını kendi içerisinde ve kendi takvimine göre yapacaktır. Müsabakalarda okul disiplin kuralları geçerli olup, istenmeyen davranışlarda okul disiplin kurallarına göre işlem yapılacaktır. Takım çalıştırıcıları sporculara ait veli izin belgesi ve sağlık raporunu maç başlamadan önce oyuncu listesiyle birlikte hakeme vermelidirler. Hakem turnuva komitesinin belirlediği bir öğretmen olacaktır. Müsabakalardaki gerekli emniyet tedbirleri Nurhak İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından sağlanacaktır. Olası sağlık problemlerine karşı sağlık tedbirleri ise Nurhak İlçe Devlet Hastanesi tarafından alınacaktır. Ödül öreni 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda  yapılacaktır. Müsabaka kategorilerine ait kurallar aşağıdaki gibidir:

FUTBOL: Müsabakalar Nurhak Belediyesi halı sahasında oynanacaktır. Takımlar 7’şer kişi asıl olmak üzere yedek oyuncu sayısı okulların sporcu sayılarına göre değişebilecektir. Maç esnasında sınırsız oyuncu değişikliği olabilecektir. Fakat çıkan oyuncu tekrar sahaya giremeyecektir. Sarı ve kırmızı kart geçerli olacaktır.

VOLEYBOL: Müsabakalar Nurhak Gençlik ve Spor Hizmetleri İlçe Müdürlüğü Kapalı Spor Salonunda yapılacaktır. Müsabakalarda uluslararası voleybol kuralları geçerli olacaktır. Maçlar 2 set üzerinden oynanacaktır. Beraberlik olması durumunda ise final seti ile müsabaka tamamlanacaktır.

KROS: Müsabaka turnuva komitesinin belirlediği parkurda koşulacaktır. Parkur uzunluğu; yıldız kızlarda 1500 metre, yıldız erkeklerde 2000, genç kızlarda 3000 ve genç erkeklerde 5000 metre olacaktır. Kros müsabakalarında okullar istedikleri sporcu sayısıyla katılabilecektir.

MASA TENİSİ: Müsabakalar Nurhak Gençlik ve Spor Hizmetleri İlçe Müdürlüğü Kapalı Spor Salonunda yapılacaktır. Müsabakalar 3 set üzerinden 11 sayı şeklinde olacaktır.

SATRANÇ: Müsabakalar Nurhak Gençlik ve Spor Hizmetleri İlçe Müdürlüğü Kapalı Spor Salonunda yapılacaktır. Müsabakalarda uluslararası satranç kuralları geçerli olup her sporcunun hamle sayısı 2 dakika ile sınırlandırılmıştır.

BİSİKLET: Müsabaka turnuva komitesinin belirlediği parkurda yapılacaktır. Bisiklet müsabakaları sadece lise öğrencilerine yapılacaktır. Ortaokul öğrencileri, gerekli güvenlik önlemlerinin alımındaki güçlüklerden dolayı bu müsabakalarda yarışamamaktadırlar.

BİLEK GÜREŞİ: : Müsabakalar Nurhak Gençlik ve Spor Hizmetleri İlçe Müdürlüğü Kapalı Spor Salonunda yapılacaktır. Müsabakalarda uluslararası bilek güreşi kuralları geçerli olup, öğrenciler bilek güreşi masasında yarışacaklardır.

KISA MESAFE KOŞU: Müsabaka turnuva komitesinin belirlediği parkurda koşulacaktır. Her okul istediği sayıda sporcuyla yarışmaya katılabilecektir.

 

Yarışma tarihleri şu şekildedir:

Voleybol: 27.03.2017 saat:10.00 Fikstüre göre devam edecektir.

Bilek Güreşi: 27.03.2017 saat: 11.00 Fikstüre göre devam edecektir.

Masa Tenisi: 28.03.2017 saat: 10.00 Fikstüre göre devam edecektir.

Satranç: 28.03.2017 saat: 10.00 Fikstüre göre devam edecektir.

Futbol: 29.03.2017 saat: 10.00 Fikstüre göre devam edecektir.

Futbol Final ve Üçüncülük: 30.03.2017

Kros ve Kısa Mesafe Koşuları: 31.03.2017 saat: 9.30

Müsabakaya katılacak olan okullar 20.03.2017 tarihine kadar katılım sağlayacakları branşları turnuva komitesine bildirmeleri gerekmektedir. 21.03.2017 tarihinde 14:00’da Kaymakamlık Toplantı Salonunda turnuvanın genel işleyişi hakkında bilgi verilip, fikstür belirlenmesi için kura çekimi yapılacaktır. Bütün okulların bu toplantıda bulunması gerekmektedir. Veli izin belgesi ve sağlık raporu olmayan öğrenciler müsabakalara kesinlikle katılamayacaktır. Bu konudaki tüm sorumluluklar okul idarelerine verilmiştir.

13-03-2017

Seyitaliler mah. Atatürk Bulvarı Nurhak/KAHRAMANMARAŞ - 03444712267

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.